Wywiad z Dziekanem i Prodziekanami Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej
Zapraszamy do lektury.
Na zakończenie cyklu "Georeminscencje" publikowanego od początku jubileuszowego roku swoimi wspomnieniami z czasów studenckich dzielą się z nami Dziekan i Prodziekani Wydziału Geodezji i Kartografii PW.
Zapraszamy na dwie wystawy jubileuszowe.
Wystawa JUBILEUSZ 100-LECIA WYDZIAŁU GEODEZJI I KARTOGRAFII PW
oraz
Wystawa NAUKOWY TESTAMENT
Stowarzyszenie Studentów WGiK PW "GEOIDA" oraz Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennej WGiK PW zapraszają na obchody Dnia Teledetekcji, które odbędą się w formie zdalnej na platformie MS Teams.
Tegoroczna XIX edycja wydarzenia rozpocznie się 21 grudnia o godzinie 10:00 konferencją naukową pod hasłem "Z metropolii na biegun - teledetekcja a klimat".
Dzień później 22 grudnia o godzinie 16:00 zostaną przeprowadzone warsztaty przez firmę SmartFactor.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia na FB>>
Prof. dr hab. inż. Wojciech WILKOWSKI
Obecnie zatrudniony w Wojskowej Akademii Technicznej. Posiada uprawnienia zawodowe Nr 27 do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii oraz uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości. Od 1987 do 2015 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika naukowo-technicznego „Przegląd Geodezyjny”. Dyrektor Instytutu Geodezji Gospodarczej. Twórca i Kierownik Studiów Podyplomowych Wycena nieruchomości. Promotorem 16 rozpraw doktorskich.
Wydział to nie tylko instytucja, lecz przede wszystkim ludzie!
Z okazji 100-lecia Wydziału zaprosiliśmy pracowników do podzielenia się swoimi tajemnicami. Bedzie to spojrzenie nietypowe, nie przez pryzmat ich funkcji pełnionych na Wydziale, czy tytułów i stopni naukowych, lecz ich zainteresowań, talentów i działalność poza uczelnią. Czy zaskoczeniem będzie hobby zazwyczaj poukładanych osób sprawiających wrażenie, że ich życie nie wykracza poza wzory, liczby, mapy, tachimetry czy niwelatory?
Głodni wrażeń i szalonej rywalizacji?
Zapraszamy na QUIZ wiedzy o Wydziale GiK PW.
Od dzisiaj co tydzień we wtorki, będziemy publikować linki do Kahoot'ów.
Wy będziecie mieli okazję zmierzyć się z Quizem na temat naszego Wydziału i jego -letniej historii, a także różnych anegdotek i cennych informacji.
Już w sobotę, 27.11.2021r. o godzinie 17:00,
w Centrum futbolu Warszawianka (wejście od ul. Piaseczyńskiej),
pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zmierzą się ze studentami i absolwentami z Geodezyjnego Klubu Sportowego Tachimetr Warszawa w meczu piłki nożnej: Derby Geodezji!
Więcej na stronie FB GKS Tachimetr
Po raz pierwszy w historii przedstawiciele kilkunastu firm z branży geodezyjnej, urbanistycznej i geoinformatycznej zgromadzą się w Auli Gmachu Głównego PW na studenckich Targach Pracy, oferując stałe zatrudnienie, praktyki lub staże.
Zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej 24-25 listopada 2021r.
Pamiętaj! Każda kariera ma swój początek.
Więcej informacji na Facebook
#pro100docelu - geoTargi Pracy 2021
Po raz kolejny zapraszamy Państwa do obchodów 100-lecia istnienia Wydziału Geodezji i Kartografii na sportowo.
Tym razem przez 2 tygodnie będziemy rywalizować w butach do biegania. Zasady są proste, każdego tygodnia biegniemy minimum 5 kilometrów i walczymy o nagrody.
Regulamin: https://www.gik.pw.edu.pl/100lecie/Dzis/Regulamin-Bieg-2021
Zarejestruj się, pobierz aplikacje Strava i biegnij razem z nami
W tym roku przypada jubileusz 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (28-30.09.2021). W związku z tym chciałbym, jako absolwent PW Wydziału Geodezji i Kartografii – 1959 r., zwrócić uwagę na znaczenie mojego zawodu dla gospodarki narodowej. Pisze Eugeniusz Makowski autor artykułu, który ukazał się w dniu 29.09.2021 r. w Rzeczpospolitej.
Zapraszamy do lektury:
Czy jesteś gotowy, aby zmienić świat i zostawić po sobie ślad? Twoja wymarzona praca może być związana z infrastrukturą!
Nasz nowy program Bentley Education jest przeznaczony dla studentów takich jak Ty, dając Ci narzędzia potrzebne do zrozumienia branży i dokonania istotnych zmian.
education.bentley.com
Prof. dr hab. inz. Aleksandra Bujakiewicz
Pracownik Wydziału GiK PW (1963-1984, 1999-2013), kierownik Zakładu Fotogrametrii i Teledetekcji (1981-1984, 2001-2012), prodziekan ds. nauczania (2005-2008), od 2013 r. roku emeryt PW. W latach 2013-2020 pracownik Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej, od 2015 do 2019 kierownik katedry Geoinformatyki.
Leszek Cichy to niekwestionowana legenda polskiego alpinizmu. W 1977 r. ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii, a następnie przez 12 lat był pracownikiem naukowym tego wydziału.
"Skoro tak pokochał pan góry, to skąd pomysł na studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej?"...
Szanowni Państwo,
Uroczystości Centralne w tym Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 jest już za nami.
Zapraszamy do obejrzenia transmisji z Uroczystości oraz zapoznania się z Listami Gratulacyjnymi z okazji 100-lecia Wydziału.
Dziękujemy, że byliście z Nami w tym wyjątkowym czasie i zapraszamy na kolejne uroczystości oraz wydarzenia rocznicowe.
Dr inż. Bolesław KRYSTOWCZYK
Studiował na Wydziale GiK Politechniki Warszawskiej w latach 1968-1973. W roku 1981 uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych. Autor wielu publikacji w swojej specjalności. Założyciel i pierwszy dyrektor firmy „GEOSERVEX". Pracował jako ekspert między innymi w: Kanadzie, USA, Indiach, Emiratach Arabskich.
PG Geormininiscencje B.Krystowczyk - PG 6-2021 (pdf, 334,33 kB)
Prof. dr hab. inż. Jerzy Bolesław ROGOWSKI
Jest absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów w 1966 roku podjął pracę w Katedrze Astronomii Geodezyjnej na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Po reorganizacji Wydziału kontynuował pracę w Instytucie Geodezji Wyższej i Astronomii Geodezyjnej, zajmując kolejne stanowiska od asystenta do profesora zwyczajnego.
Inauguracja Roku Akademickiego to wydarzenie wyjątkowe w skali roku.
W tym roku Inauguracja jest częścią Uroczystości Centralnych 100-lecia Wydziału.
Uroczystość odbyła się 30 września 2021 r. o godzina 10:00 do Dużej Auli PW.
W ramach Uroczystości Centralnych 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii w dniach 28 i 30 września 2021 r. odbędzie się (w formule online) Forum "Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii - dziś i jutro".
-----------------------------------
Szanowni Państwo,
zapraszamy do przeczytania GEOOPOWIADANIA napisanego przez naszego absolwenta Pana Damiana Czekaja.
Ukazało się ono na łamach pisma GEODETA w numerze lipcowym.
Wydział Geodezji i Kartografii od lat podąża za trendami rozwijającej się gospodarki.
Jest także wyróżniającym się Wydziałem Politechniki Warszawskiej, która uzyskała miano Uczelni Badawczej. Wydział Geodezji i Kartografii będąc w gronie wydziałów Uczelni Badawczej, dąży do coraz większego udziału badań naukowych w obowiązkach jego pracowników działalności Wydziału, a badania i ich komercjalizacja stanowić będą coraz większy udział w budżecie jednostki.
Więcej informacji:
Prof. dr hab. Janusz B. ZIELIŃSKI
Zakład Geodezji Planetarnej Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Geodezji i Kartografii, specjalizacja Pomiary Podstawowe. Pracował jako adiunkt w Katedrze Astronomii Geodezyjnej Politechniki Warszawskiej. Członek wielu komitetów i komisji krajowych i międzynarodowych, autor ponad 130 publikacji naukowych.
Prof. zw. dr hab. inż. Jerzy GAŹDZICKI
Geodeta, pionier rozwoju systemów i infrastruktur informacji geoprzestrzennej w Polsce. Prowadził działalność naukową, edukacyjną, organizacyjną i społeczną, autor około 300 publikacji, profesor Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Technicznego w Delft.
Prof. dr hab. inż. Heronim OLENDEREK
Pracownik Wydziału Leśnego SGGW (1963—2012) i Wydziału Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (2013-2021). Autor ponad 260 publikacji z zakresu zastosowań geodezyjnych (geomatycznych) metod badania stanu i zmian środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem lasów, parków narodowych i parków zabytkowych.
Następny » 1 2